0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

سئو سازی مهمترین ابزار دیجیتال مارکتینگ یا...! چهارشنبه, 01 اسفند 1397 , 0 نظر

درچند سال اخیر تقریبا همه ما کلمه اینترنت ویا دیجیتال مارکتینگ  را بطور روزانه می شنویم وبارها داستانهایی از سود کلان برخی از واحدهای تجاری که ازطریق تبلیغات اینترنتی اقدام به جذب مشتری نمودنده اند شنیده ایم به دنبال آن بسیاری ازما درخواست طراحی سایت رابه یک شرک طراح سایت دادیم وبعد از مدتی نیز صاحب یک سایت برای کسب وکارخود بودیم اما از آن سودکلان خبری نبود.

پس ازمدتی براساس سالها تجربه حضور درفضای تجاری و کسب وکار تصمیم میگیریم ازیک متخصص حوزه IT درخواست مشاوره تبلیغات اینترنتی کنیم و این بهترین تصمیم برای چالش توسعه از طریق فضای مجازی وبازاریابی اینترنتی به حساب می آید چرا که حتی اگر ما به موضوعی آشنا باشیم بازهم توصیف وتحلیل یک متخصص می تواند سرعت عملکردها را چند برابر نماید.

دراین حالت غالبا مشاورهای تبلیغات اینترنتی سئو سایت وافزایش رتبه گوگل را به عنوان یک راهکار موثر ارائه می دهند که البته مورد تایید همه فعالان در دیجیتال مارکتینگ است . یک طراح سایت حرفه ای وسئو کار وماهر می داند که سئو سازی سایت یک فرآیند زمانبری است واین موارد را به صاحب کسب وکار بیان می کند و درمواردی که کارفرما برای دستیابی به نتیجه عجله دارد  پیشنهاد می شود که همزمان با سئوسایت خود از تبلیغات کلیکی ویا تبلیغ درگوگل (گوگل اذر) نیز استفاده نماید با تبلیغ درگوگل بسیار سریع وحتی بدون ایندکس شدن کلمات کلیدی مورد نظر برای مدت محدودی رتبه اول گوگل را کسب کرده به صفحه اول گوگل می آیید.وبعد ازپایان یافتن شارژ ریالی یا دلاری دیگر رتبه اول گوگل را نخواهید داشت و به همان رتبه قبلی برمی گردید. ولی در طی فرآیند سئو سازی کلمات کلیدی در بانک اطلاعات گوگل ایندکس میشود و رتبه گوگل وب سایت شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.


تا اینجا راهکارها وعملکردها بسیار منطقی وقابل دفاع است (البته در صورت اجرای دقیق وماهرانه) . ولی صاحبین کسب وکار در برخی از موادد در حالی که وب سایت سئو خوبی پیدا کرده است به چالش جدیدی برمی خورند. برای شرح این چالش باید به بخشی از فرآیند سئو سایت یعنی تولید محتوا توجه کنیم .

با تولید محتواهایی که برای ایندکس شدن  کلمات کلیدی (نگاشت کلمات کلیدی ) در بانک اطلاعاتی  گوگل و دیگر مونورهای بانک اطلاعات ، افرادی که به آنها نیاز دارند از طریق جستجو و کلیک نمودن آدرس وب سایت مورد نظر در صفحات ابتدایی گوگل به سایت هدایت می شوند و بعد از چند دقیقه از وب سایت شما خارج می شوند وحتی ممکن است که اصلا باز نگردند ویا شاید تصمیم به تماس تلفنی بگیرند ولی درنهایت به یک مشتری واقعی و خریدلر محصول ویاخدمات نمی گردند واین چالش جدید کار فرما است حالا بایه به چه مشاوره ای و کدام متخصص رجوع شود.

متاسفانه در اینگونه موارد انگشت اتهام به سمت متخصصین IT می رود . خود من هم به دفعات این جمله را از مشتریان بسیار عزیزم شنیده ام که رتبه گوگل ورنک الکسا یک عدد است وتا زمانی که مشتری محصول ویا خدمات ما را نخرد هیچ ارزشی ندارد و پاسخ من به آنها این بود که وظیفه ما بهینه سازی وب سایت و بهبود رنک الکسا ویا افزایش رتبه گوگل وب سایت شما بوده وهیچ ضمانتی برای فروش نداده ایم.

این پاسخ به نظر خودم و بسیاری از همکارانم منطقی بوده و هست . ولی پس ازمدتی فکر کردم که خواسته مشتری نیز منطقی است اینکه مشتری چه نوع تبلیغاتی را انتخاب کند به خود او مربوط میشود ولی مجموعه هایی مانند ما واقعا چه وظیفه و مسئولیتی دارند آیا نیاز به گسترش خدمات مشاوره ای خود نداریم و اصولا چه عاملی باعث میشود مردم به برخی از سایت ها بیشتر اعتماد میکنند ؟ و سئوالاتی از این قبیل . و برای پاسخ به آنها شروع کردم به تحقیق نمودن و گذراندن آموزش های تخصصی و بالاخره یک پاسخ قانع کننده پیدا کردم.


چکیده آموخته ها و ساعت ها حضور در کلاس سئو و بازاریابی اینترنتی :

یک فرد از زمانی که بعنوان بازدیدکننده خدمات ویا کالا وارد وب سایت مایمی شود تازمانی محصول و یا کالای ما را میخرد یک مسیر و فرایندی را طی می کند که برخی از متخصصین حوزه فروش از آن بعنوان سفر مشتری یاد می کنند .

درفرایند فروش سنتی :

  1. مشتری به مغازه ، کارگاه ویا دفترکار ما می آید.
  2. با محصول و خدمات ما از نزدیک آشنا می شود آن را درک می کند
  3. وما هم در انتخاب به او کمک می کنیم و با توجه به مهارت قانع کردن وهنر فروش خود ، محصول خود را به او ارائه داده
  4. وپس از قانع نمودن مشتری هزینه را دریافت می کنیم.

و در این مرحله او به یک مشتری بالفعل و خریدار تبدیل میشود .

مراحل خرید مشتری در دیجیتال مارکتینگ

در فرایند فروش دیجیتال هم دقیقا همین اتفاق باید بیفتد حالا سئوالی که ایجاد می شود . چگونه؟

پاسخ این است که درهنگام عملیات سئو سایت و در مرحله تولید محتوا برای ایندکس کردن کلمات کلیدی باید به اصولی که از آن می توان بعنوان تبلیغ نویسی در وب نام برد استفاده بنماییم  واطمینان مشتری را جلب کنیم و بذر نیاز به محصول و یا خدمات را در ذهن او بکاریم (همان روال کمک به مشتری برای انتخاب و پرداخت هزینه در فروش سنتی) در این مسیر باید تکنیک های تکرار و متقاعد سازی و انتقال حس امنیت ازخرید به مشتری نیز استفاده کنیم.

زیرا در دیجیتال مارکتینگ مشتری ما را نمی بیند و تبدیل شدن او به مشتری واقعی سخت تر است دراین حالت تولید یک ویدیو از محیط شرکت ویا کارگاه وارائه توضیحاتی در مورد خدمات ویا کالای مورد نظر می تواند کمک شایانی نماید.  پس می توان گفت که در دیجیتال مارکتینگ 2 فرایند سئو سایت به همراه تولید محتوای متقاعد کننده گامهای موثر به حساب می آیند. 

و باید بگویم که تولید محتوا برای تبدیل نمودن بازدیدکننده به مشتری بسیار تخصصی است و به انرژی و تمرین زیادی نیاز دارد. و در این راستا گروه تبلیغات اینترنتی آرادین تکنیکهای سئو و تبلیغ نویسی وب برای تولید محتوای مناسب را بطور موازی در پروژه های کاری خود استفاده میکند.

 

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کند و مفید باشد . لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید .

از اینکه وب سایت ما را  بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

 

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن