0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

اگر شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر شود ؟ یکشنبه, 14 بهمن 1397 , 0 نظر

درچندسال اخیر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام وپیام رسانهایی مانندتلگرام درزندگی وگسترش کسب وکار مردم دنیا به خصوص کشور عزیزمان "ایران" تاثیر غیرقابل انکار وچشمگیر داشته است .این موضوع برهمه ی شما عزیزان نیز پوشیده نیست .

خوانندگان گرامی توجه کنید که هدف این مقاله  بازگو کردن بدیهات نیست وازشما می خواهم صبور باشید و بدانید اگراین مقاله راتا آخر بخوانید حتما ذهن بازتری نسبت به حوزه بازاریابی اینترنتی پیدامی کنید .پس باما همراه باشید .

شبکه های اجتماعی به علت راههای تعاملی وارتباط با افراد دیگر که نوع خدمات وبه  کالاهای ما نیاز دارند ،روند یافتن مشتری را برای ما آسان تر می نمایند وبا پرداخت هزینه یک نفر بازاریاب به کارشناسان و ادمین های این شبکه ها به فروشی معادل چندنفر بازاریاب حرفه ای دست پیداکنیم .

بازاریابی اینترنتی

البته در باید در این مقوله از تمام بازاریاب ها و مخصوصا کارشناسان فروش مجموعه طراحی وب وب و تبلیغات اینترنتی آرادین تشکر ویژه ای بنمایم زیرا تلاش ایشان جزء اساسی ترین دلیل ماندگاری و توسعه ما است و با وجود چنین شبکه هایی در فضای مجازی باز هم به حضور ایشان نیاز است چون هیچ چیز جای درک و احساسات انسانی را پر نمیکند بلکه تکمیل کننده روند کاری آنهاست .پس به زبان عامیانه و خودمانی مینویسم :

همتون رو دوست دارم و تمام تلاشم رو میکنم که از زحماتتو رو جبران کنم.همتون عشق من هستید

 

 

اماچند مشکل دراستفاده ازاین شبکه ها مخصوصا اینستاگرام وجود دارد که قرار است به آن بپردازیم :

1-دسترسی محدود به این شبکه ها ویا همان فیلترشدن

نگران نشوید تا این تاریخ که این مقاله تایپ میشود ودر وب سایت شرکت قرار می گیرد هنوز اصلی ترین آن یعنی اینستاگرام فیلتر نشده است .

تاچند ماه پیش شبکه پیام رسان تلگرام درحوزه تبلیغات  اینترنتی وبازاریابی حوزه ی مجازی پیشگام بود .طراحی های جذاب بنرهای دیجیتال ولینک سازی آن به وب سایت ازجمله کارهای مهم آن بود .البته ازنظر وب مسترهایی مانند من . اما بعد از فیلتر شدن آن کارایی آن برای مدتی کاملا از بین رفت و حتی بعد از مدتی که نسخه های فیلتر نشده آن وارد بازار شد دیگرنتوانست به جایگاه قبلی خود بازگردد که دلایل فنی و اجتماعی بسیاری دارد .و در این مقاله نمیخواهیم به آن بپردازیم . اگرچه هنوز هم کانالهایی هستند که در این شبکه فعالیت می کنند اما  آنها نیز به کاهش اعضاء خود اعتراف میکنند .

حال ازشما می پرسم آیا تا به حال فکر کرده اید اگر این اتفاق برای اینستاگرام بیفتد باید به سراغ کدام شبکه  اجتماعی برویم ؟

جایگزین اینستاگرام

شاید پرسش من خیلی کودکانه و سطحی برسد مخصوصا از نظر  افراد جوانتر که کار با انواع شبکه ها را تجربه کردند و کار با  vpn برایشان بسیار عادی است .  ولی من  به عنوان یک برنامه نویس یاد گرفتم که باید در تحلیل مسائل بسیار نکته سنج باشم  مسئله را به قسمتهای کوچک تبدیل کنم و برای پاسخ به آنها نظرات  یک جامعه آماری از بازار هدف را بپرسم . پس برای این تحقیق از افراد مختلف که یا صاحب کسب و کار بودند و یا مشتری کالایی پرس و جو کردم . از حدود 300 نفر و تقریبا 95 درصد نمیدانستند و 5 درصد باقیمانده هم میگفتند بالاخره در آن زمان یک شبکه اجتماعی دیگر در بازار رشد میکند . این پاسخ شاید درست باشد .

خوب سعی کردم به سراغ افرادی بروم که در حوزه فضای مجازی آشنایی بیشتر دارند بروم .و البته اول از خودم به سراغ خودم رفتم .

اولین پاسخی که خودم میدهم این است که تکنولوژی نرم افزاری به سرعت درحال نوآوری ست وشرکتهای زیادی درسراسر دنیا اقدام به طراحی وب سایت های اجتماعی و جذب مخاطب از طریق تکنیک های سئو وبازاریابی اینترنتی وکسب درآمد ،باهم رقابت می کنند ودرنتیجه شبکه های بسیاری وجود دارند که باکمی تحقیق می توانیم آنها را پیدا کنیم وبه سرعت روی آن متمرکز شویم .وحالا یکی از آنهارابه شما معرفی میکنیم .

Pintrest.com 

 

حال سوال دیگری که مطرح می شود این است :

2- برای اینکه دوباره مخاطب ها رابه صفحه یا کانال خود درشبکه جدید جذب کنیم باید چقدر انرژی زمانی ومالی صرف کنیم ؟

پاسخ به این سوال رابه خود شما عزیزان واگذار میکنم .

 

امیدوارم تااینجا این مقاله برایتان مفید بوده باشد .حالابه سومین مسئله این شبکه ها می پردازیم:

3-محدودیت در به اشتراک گذاردی مطالب تولید شده از نظر حجم محتوا و یا دسته بندی اطلاعات .

اجازه دهید با ذکر مثالی آن را بیان کنیم . فرض کنید نوع کالایا خدمات شما به گونه ای است که مخاطب شما برای تصمیم گیری نیاز به اطلاعات کامل تری داشته باشد .دراین وضعیت چه باید کرد ؟

زیرا اغلب شبکه های اجتماعی  در نمایش اطلاعات تخصصی کسب و کار شما محدودیت زمانی ویا حجمی دارند .

از نظر من در این حالت شما چندگزینه پیش رودارید :

  • الف)اینکه از مخاطب خود بخواهید باتلفن شما تماس بگیرد که اگر کالا ویا خدمات شما پرمخاطب باشد کاری بسیار سخت درپیش دارید .
  • ب)می توانید کاتالوگ خود را برای آنها بنا به درخواستشان ایمیل کنید ویا درشبکه پیام رسان فیلتر نشده برایش ارسال کنید وباکمی فکر می توانید به مشکلات این انتخاب نیز پی ببرید.
  • ج) حتی اگر شبکه های اجتماعی  امکاناتی برای شما قرار دهند که حجم اطلاعات بالاتری رابه نمایش بگذارید مانند امکانات فیلم طولانی تردر اینستاگرام یا facebook (البته اگرفرض کنیم فیلترنباشندکهFace book فیلتر است) اگرشما اطلاعات زیادی در(پیج یا page) داشته باشید پیداکردن آن برای مشتری کار مشکلی است .

 

دسته بندی اطلاعات

 

 البته منظورما این نیست که ازاین شبکه ها استفاده نکنید بلکه برعکس برای رشد و توسعه درفضای مجازی ودیجیتال مارکتینگ به شماپیشنهاد می کنیم از آنها به عنوان یک مکمل درتبلیغات اینترنتی استفاده کنید .


 

و پاسخ اصلی به سئوال "جایگزین مناسب برای شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستا گرام ":

بعنوان شخصی که سالها در فضای مجازی وIT فعالیت دارم نظر من این است که باید یک وب سایت داشته باشیم وهمگام با رشد وارتقاء فعالیت خودمان درشبکه های اجتماعی نسبت به بروز رسانی وب سایت نیزاقدام نماییم.

وبه طور مستمر تکنیکهای سئو (افزایش بازدید سایت ) را برای رسیدن به صفحه اول گوگل براساس کلمه های کلیدی کارمان برروی آن بکارببریم.تا اگر به هر دلیلی نتوانستیم دریک شبکه اجتماعی محبوب در کشور به فعالیت بپردازیم همواره یک ابزار برای حضور قوی دراینترنت داشته باشیم .

ودلیل دوم برای پیشنهاد طراحی سایت ،این است که می توانید اطلاعات خودرا با نظم ودسته بندی مناسب درآن بگذارید به گونه ای که مخاطب خیلی راحت به آنها دسترسی پیدا نماید.

من یک طراحی سایت میخواهم

 

اگرشما هم جز آن دسته ازافرادی بودید که سوال

"چرا با وجود شبکه های اجتماعی کارآمد هنوز هم برخی به دنبال طراحی وپیاده سازی وب سایت هستند وبطور ماهانه هزینه پشتیبانی ومدیریت محتوا وکارشناس وب مستر (مدیریت سایت ) می پردازند ؟"

ذهنتان رامشغول کرده بود به پاسخ مناسب رسیده باشید واگرجزء افرادی هستیدکه هنوز وب سایتی طراحی نکرده اید سریعتر وب سایت خود راسفارش دهید ویا اینکه با استفاده از روشهای طراحی سایت رایگان باجوملا ویا ورد پرس وب سایت خود را راه اندازی کنید .  

 

 

گروه طراحی سایت آرادین آماده همکاری با شما بزرگواران است .

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

طراحی سایت
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن