0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

داده ارگانیک (organic Data) چیست ؟ شنبه, 15 دی 1397 , 0 نظر

داده ارگانیک (Organic Data) و یا محتوای سفید ، اطلاعات قابل فهم در حوزه تخصصی یک کسب و کار برای کاربران و یا مشتریان هدف است . این داده ها باید به نوعی در رسانه های جمعی منتشر شوند و از طریق آن ، به افرادی که به آن نوع خدمات یا محصولات نیاز دارند اطلاع رسانی شود . این نوع داده  میتواند بصورت یک مقاله طولانی در مجله ، یک محتوای جامع در یک وب سایت و یا چند متن ، عکس و فیلم کوتاه در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و... باشد .

اما سئوال مهم این است که چه قابلیتهایی یک داده را به داده ارگانیک تبدیل میکند و اساسا فرق بین یک محتوای معمولی با یک محتوای سفید چیست ؟

داده ارگانیک -گروه مدیریت محتوای آراداین

پاسخ این سئوال خیلی ساده است برای پیدا کردن این قابلیتهای باید روش تولید محتوا را بدانیم . شاید خیلی از شما عزیزانی که این محتوا را میخوانید بگویید تولید محتوا و نوشتن در مورد کسب و کار تخصصی خودمان که کار راحت و آسانی است کافی است برای چند دقیقه تمرکز کنید و نوع تخصص خود را بطور شفاف و قابل فهم بر روی کاغذ بنویسید !!! 

اجازه دهید قبل از ادامه مطلب خاطره ای برایتان بگوییم . در یک دوره آموزش برندسازی شرکت کرده بود در آن دوره یک مدیر موفق و بسیار خلاق بود که در زمینه ارسال کارگر حرفه ای برای کار در ارتفاعات بسیار زیاد کار میکرد او در تعیین ارزشهای داشتن این کارگرها، گفت که با استخدام آنها میتوانید ماشین آلات کمتری برای سازندگی در ارتفاعات استفاده کنید و هزینه های اجرایی خود را پایین بیاورید و از مزیتهای شرکتش داشتن ... است . در همان حال همه گفتند خوب این چیست ؟ گفت هر کسی که در زمینه کار در ارتفاعات مشغول است میداند و نیازی نیست همه بدانند در همان حال فرد جوانی که برج ساز بود گفت من تازه وارد این صنعت شدم و نمیدانم که این یعنی چه و در انتخاب من تاثیری ندارد و این گفته جوان مدیر خلاق را به فکر برد و بعد از چند دقیقه گفت این یعنی ممکن است یک مشتری بالقوه سود آور را از دست بدهم ؟!

مدیریت محتوای  وب سایت

در همان روز متوجه شدم که تولید محتوا برای حوزه کسب و کار چقدر باید موشکافانه باشد . و اکثر افراد ترجیح میدهند که اطلاعات معرفی خود را نیز از وب سایت های دیگر کپی کنند و همان را در وب سایت و کاتالوگ خود تکرار کنند!! و البته این بدترین سم برای رتبه الکسای وب سایت خواهد بود .

خوب برگردیم به موضوع اصلی خودمان یعنی تولید داده ارگانیک :


مرحله اول :برای تولید داده ارگانیک (محتوای سفید ) در ابتدا باید فکر کنید که کدام بخش از خدمات و یا کدامیک از محصولات خود را به کاربر هدفتان معرفی کنید  در واقع بدانید مغز موضوع قابل ارائه چیست؟

مرحله دوم :باید مشخص کنید که این هدف قرار است کدام نیاز مشتری بالفعل و یا بالقوه شما را برطرف سازد و چگونه ؟

مرحله سوم : باید بفهمید که کاربران هدف با چه کلماتی نیاز خودشان را در موتورهای جستجو مانند گوگل جستجو میکنند؟ و در طراحی و توسعه وب سایت به آن تعیین کلمات کلیدی میگویند . این مرحله شاید کمی سخت بنظر بیاید ولی با کمی تمرکز و سئوال و پرسش میتوانید به آنها دست پیدا کنید در واقع یکی از روشها برای انتخاب آنها ،طراحی  یک برنامه نظرسنجی است .

مرحله چهارم : در این مرحله بهتر است با یک شخصی که در نوشتن متنهای تبلیغاتی آشنایی دارد مشورت کنید و تعیین نمایید اطلاعات بدست آمده در مراحل قبل را با چه روش نوسیندگی و تحلیلی به به رشته تحریر در آورید ؟

مرحله پنجم : از تصاویر غافل نشوید و با توجه به متن خود تصاویری تهیه کنید و در بین خطوط بگنجانید و البته برای بالا بردن بازدید سایت و بهینه سازی رنک الکسا حتما در قسمت شرح تصویر عنوانی مرتبط با عکس و متن بنویسید .

 

مزایای داده ارگانیک (محتوای سفید ):

  • مهمترین مزیت آن است که شما بعنوان یک متخصص در کسب و کار و حرفه خود معرفی میشوید . و افراد بیشتری به شما اعتماد کرده و به جمع مشتریان شما می پیوندند .
  • دومین مزیت این است که متن شما به علت محتوای جدید و کپی نشده توجه خوانندگان بیشتری را به خود جلب میکند و آنها نوشته شما را در وب سایتها ، بلاگ ها و حتی شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارند . البته به شرطی که اصول وب نویسی ، تبلیغاتی و نگارشی در آن رعایت شده باشد . 
  • و سومین مزیتی که میتوان به آن اشاره کرد افزایش بازدید (سئو) . که رتبه الکسای وب سایت شما بهتر میشود و به دنبال آن آدرس وب سایت شما در صفحات و یا حتی صفحه اول گوگل قرار میگیرد و این یعنی افزایش مشتری بالقوه.

فرصت را از دست ندهید.بدانید پیامها ،کلمات و نوشته های مناسب میتوانند برایتان بفرشند.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل

 
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن