چرا مدیریت و تولید محتوا‌ مهم است ؟ چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 , 2 نظر

در ابتدای دهه 90 شمسی، بعنوان طراح سایت شروع بکار کردیم در 2 ماه اول توسط اطرافیان و آشنایان تعداد مشتری مناسب داشتیم اما بعد از آن دچار مشکل شدیم و  به این موضوع پی بردیم که داشتن یک واحد فروش برای یک شرکت کامپیوتری نیز ضروری است اما با تشکیل این گروه نیز به درآمد کافی نرسیدیم این مورد باعث شد خودم دست به کار شوم و در زمینه بازاریابی و فروش آموزش ببینم و تحقیق کنم .در همان زمان بود که درباره عصر چهارم بازاریابی شنیدم.

در عصر چهارم بازاریابی مهمترین عامل، استفاده از فضای مجازی و یا بازاریابی اینترنتی است و یکی از  مهمترین ابزار های آن مدیریت و تولید محتوا مناسب برای وب سایت و صفحات اجتماعی است . نکته اینجاست ما در دوره ای زندگی میکنم که روزانه اطلاعات زیادی به ما داده میشود و حتی در بسیاری از موارد این اطلاعات برای ورود به حریم ما، اجازه ای نمیگیرند . اما چرا ارسال و انتشار این حجم عظیم اطلاعات صورت می گیرد ؟ و چرا تولید محتوا و اطلاعات تخصصی اهمیت دارد؟ . برای درک آن در این مقاله همراه ما باشید .

 

آیا تا به حال به این فکر کردیده اید چرا برخی از شرکتها و رقیبان شما در صنف کاریتان بیشتر شناخته  شده هستند ؟ چرا از آنها در بین مخاطبین هدف بعنوان یک متخصص یاد میشود ؟ و این در حالی است که سابقه شما و مهارت شما از آنها بیشتر است !

معرفی مهارت و تخصص

بعنوان یک مدیر و صاحب کسب و کار و یا بعنوان یک مسئول در مجموعه خود ، حتما بارها این مسئله را بررسی نموده اید . اما اینکه به پاسخ درستی رسیده اید و توانسته اید راه حل مناسب آن را پیدا کنید و به آن عمل نمایید دقیقا به بازخورد اقدام شما برمیگردد.

آیا موفق شده اید خود را بهتر و یا همتراز رقبای خود معرفی کنید ؟! و اگر موفق شده اید چگونه ؟  با چه هزینه ای و در چه مدت زمانی ؟

آیا همتراز رقبا خود شده اید- چطور و با چه هزینه ای

 


فکر می کنم همه افرادی که صاحب کسب و کار باشند یکی از اصلی ترین دلیل موفقیت و یا عدم موفقیت خود در معرفی مهارت و تخصص خودشان را تبلیغات و ارائه محصولات و یا خدمات به مشتریان و بازار هدف میدانند.

در دنیای امروز یکی از روشهای معرفی مهارت ، محصول و خدمات صفحات اجتماعی و وب سایت تخصصی میباشد . مردم امروزه به دنبال متخصص در هر حوزه هستند شاید باور کردنش در امروز سخت باشد ولی امروزه حتی در رستورانها افرادی استخدام میشوند که در چشیدن مزه غذا مهارت دارند و اینکه این غذا با چه ذائقه ای سازگار است نیز نظر میدهند شاید بنظرتان کاری عبث و بیهوده ای بیاید ولی همین موضوع ساده باعث معروف شدن یک رستوران و بالا رفتن میزان فروش آن میشود .

در واقع افرادی توانسته اند هم اعتماد رستوران دار ها جلب کنند  و هم مردم عادی بعنوان مخاطبین هدف آن رستوران ها . اما داستان این افراد چیست ؟ و چطور توانستند اینکار را انجام دهند .

نکته مهم برای انجام اینکار ، تولید محتوا  جذاب و انتشار دقیق و به موقع آنها در اینترنت است . وقتی شما محتوایی را تولید و  بعد مدیریت انتشار آن را بعهده میگیرید در واقع در ابتدا به خودتان بعنوان متخصص اطمینان دارید و این اطمینان را به دیگران نیز انتقال می دهید .البته توجه داشته باشید تولید محتوا و انتشار آن باید همیشگی و مداوم صورت بگیرد.

حالا سئوال مهم این است که شما چطور می توانید اینکار را انجام دهید ؟و آیا تاکنون برای ارائه تخصص خود کاری انجام داده اید ؟

آیا در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام صفحه ای برای خود ساخته اید ؟ وب سایت تخصصی تان  را راه اندازی نموده اید ؟ آیا وب سایت و صفحات در شبکه های اجتماعی توانسته است که مهارت و تخصص شما را به جامعه هدفتان معرفی کند ؟اگر هنوز در فضای مجازی شروع بکار نکرده اید به شما پیشنهاد میکنیم که هر چه سریعتر نسبت به انجام آن اقدام کنید و چنانچه نیاز به کمک دارید می توانید نیازهای خود در این حوزه را به  مجموعه آرادین بسپارید.

همین الان یک وب سایت میخواهم

واگر هم در فضای مجازی حضور دارید به شما تبریک میگوییم شما یک قدم جلوتر از برخی رقیبان خود هستید .


توجه داشته باشید که داشتن یک وب سایت در پیشرفت شما کمک شایانی میکند ولی نه یک وب سایت بدون محتوا و یا محتوای ناقص !

پس از این که وب سایت شما در اینترنت انتشار یافت تا مدتی بازدید کنندگان آن افزایش می یابند و شاید در پی آن باعث رضایتمندی مشتریان سابق  شما شود . اما بعد از مدتی چنانچه اطلاعات وب سایتتان به روز رسانی نشود. خوانندگان خود را از دست خواهید داد و نه تنها مشتریان جدیدی از طریق آن بدست نمی آورید بلکه مشتریان قدیمی نیز دیگر به وب سایت شما رجوع نمیکنند . در حالی تعداد افراد بازدیدکننده از وب سایت یکی از عوامل تاثیرگزار بر رتبه گوگل  است .

از جمله راههای بروزرسانی صفحات اجتماعی و وب سایت ، تولید محتوا و یا محتوای جدید است . اگر تاکنون به این موضوع  توجه نکرده اید وقت آن رسیده که به آن بپردازید .

چرا تولید محتوا مهم است ؟

تجارت از ابتدای بشر همراه انسان بوده است و هم گام با بشر پیشرفت کرده است . در ابتدا کافی بود که شخصی تولید کننده و یا صاحب چیزی باشد در این صورت افراد دیگر به او رجوع می نمودند و معامله تجاری صورت میگرفت. پس از گذشت سالیان طولانی باید محصول در معرض دید قرار میگرفت تا به فروش برود . ولی خیلی زود دوره این نوع بازاریابی نیز به پایان رسید.

دوره تبلیغات شروع شد ابتدا تبلیغات بصورت پارچه نویس و بنر بر سر درب بنگاه های تجاری و بعد در مطبوعات و بالاخره در رادیو و تلویزیون ظهور کرد . مردم به هر آنچه تبلیغ میشد اعتماد می کردند و فروش بالا می رفت . اما به همان سرعتی که این نوع تبلیغات بصری و هنرمندانه در زندگی بشر نفوذ کرد کمرنگ نیز شد . از علل کمرنگ شدن این نوع تبلیغات می توان به عوامل زیر اشاره نمود:

  1. عدم تطبیق محصول با مورد تبلیغ شده.
  2. افزایش رقبا و تولیدکنندگان مشتاق تجارت.
  3. بالا رفتن هزینه های آن در گذر زمان .
  4. مهمترین عامل از نظر بسیاری از بزرگان حوزه فروش و بازاریابی همانند ست گادین ، گسترش شبکه های اطلاعاتی و دسترسی مردم به حجم عظیمی از اطلاعات در مورد محصولات مشابه است.

در واقع پس از دسترسی مردم به این اطلاعات ، عملا روش های بازاریابی دیگر یا منسوخ شده اند و یا اینکه بطور مقطعی عمل می کند . البته تبلیغات های محیطی و بصری جذاب همچنان کارایی دارند اما فقط برای زمانی است که شما جزء برندهای مطرح  باشید . از اینرو در این عصر اطلاعات کسانی که بتوانند موثرترین اطلاعات را نشر دهند برنده میدان خواهند بود.

و بهترین وسیله نشر اطلاعات تکمیلی ، وب سایت تخصصی و شبکه های اجتماعی که به آن ارجاع داده میشوند است.


روش های تولید محتوا :

در ابتدای راه اندازی یک وب سایت بنظر ساده می آید اما پس  از مدتی از اینکه چه محتوایی باید پیدا کنید کلافه خواهید شد . اما نگران نباشید راههای زیادی برای تولید محتوا وجود دارد .

اولین و ساده ترین روش از نظر من، نوشتن در مورد اتفاق خاص و یا یک تجربه خاص در طول یک روز و یا یک هفته است .

دومین روشی که میتوان از آن استفاده نمود نظرات مشتریان خود را بپرسید و در مورد مشکلات و راه حلی که به ایشان ارائه داده اید یک مقاله ارائه دهید .


علاوه بر تولید محتوا ، چگونگی چیدمان اطلاعات در صفحات جدید سایت نیز بسیار مهم و نقش آن غیرقابل انکار است.  محتوایی که هم بعنوان معرفی خدمات به بازار هدف و هم بصورت متنی که بهترین تبلیغ و ارزان ترین پوستر تبلیغاتی شما عمل کند باید دارای ساختار مناسب باشد . روشهای تولید یک صفحه در وب سایت کاری تخصصی است که مستلزم هم مهارت نوشتاری  یا نویسندگی حداقل در حد متوسط و هم مهارت کدنویسی HTMl  و مهمترین آن مهارت تبلیغ نویسی است . 

متأسفانه غالب صفحات وب سایت ها ( به جز وب سایت های شرکت های کامپیوتری و یا شرکت هایی که یک واحد IT مجزا دارند ) از خوانایی خوبی ،از نظر نوشتاری و تبلیغ نویس ،برخوردار نیستند. نوع فونت های انتخابی، چیدمان عکس و متن در کنار هم و رعایت کردن اصول افزایش رتبه گوگل  و... از کارهایی است که معمولا یک وب مستر  انجام می دهد. و البته با تغییر سیاستهای موتورهای جستجو ، باید بطور مدوام از جدیدترین قوانین تعیین شده آنها نیز پیروی نمود .

شرکت آرادین پرداز هزاره سوم بر آن است که برای حل این مشکل نیز با شما همکاری نماید .فرصت را از دست ندهید.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


قلاب هایی که ده ها میلیارد تومان ماهی صید میکنند

اگر کسب و کار آزاد دارید و یا اینکه کارآفرین هستید حتما کلمه بازاریابی و روشهای بازاریابی را شنیده اید و میدانید بازاریابی و تبلیغات ، دو پایه اصلی فروش هستند.تا به امروز در مورد تبلیغات و مفاهیم آن مطالبی منتشر کردم و امروز میخواهم در مورد تکنیک بسیار مهم  قلاب در بازاریابی و تبلیغات اینترنتی صحبت کنم.

چگونه با تولید محتوا دیگران را به خود وابسته کنیم

آیا تا به حال اسم  شهرزاد قصه گو را شنیده ای ؟ آیا تا به حال قصه ای جذاب شنیده ای ؟ طوری که میخکوب داستانش شده باشی ؟ آیا میخواهی همانند آنها داستانی از شکست ها و موفقیت افسانه ای خود را تعریف کنی ؟ همان داستانی که میتواند مریدان و شاگردان زیادی را به دور تو جمع کند .

رازهای طراحی عنوان جذاب

مقاله ای علمی و پرمحتوا مینویسی ولی هیچ کس  آن را نمیخواند .

به همکاری چند نفر از دانشمندان حوزه  پزشکی مجله ای برای دانشجویان تولید ، چاپ و نتشر می کنید ولی دریغ از یک خرید !نظرهای شما

02/19/1398

ما در چند مورد از خدمات شما استفاده کردیم و در همکاری باشما با روشهای تبلیغاتی جدیدتر و ارزان تر آشنا شدیم. ممنون از شما

04/25/1398

از راهنمایی شما در حال استفاده هستیم و در این مدت جهت ایجاد سئو پایدار مطالب جدید و کاربردی دست یافتیم

دوست عزیز ، نظر خودت را برایمان ارسال کن