0
Style Switcher
 • 1
 • 2
 • 3

طراحی سایت چهارشنبه, 02 مرداد 1398 , 0 نظر

"اعتباری که وب سایت به کسب و کار میدهد و سبب برندسازی حرفه ای میشود در هیچکدام از شبکه های اجتماعی پیدا نمیشود."  این جمله یکی از دوستانم بود روزی که به دفتر کارم آمد تا برای طراحی سایت شخصی اش به او کمک کنم . از جمله ای که به زبان آورد تعجب کردم چون تا چند هفته پیش از آمدنش هر زمان حرف از طراحی سایت میشد می گفت که از صفحه اینستاگرامش بیش از 8 میلیون ماهانه درآمد دارد و دوره وب سایت گذشته است . از او خواستم که علت ناگهانی این تغییر را برایم بگوید.

او که یک مربی مهارت های زندگی ( لایف کوچ ) است از طریق صفحه اینستاگرامش ، مخاطبینش را جذب می نمود و بعد با تلگرام و یا پیام رسان های دیگری مانند واتس آپ ، بله و... دوره های خود را با آنها به اشتراک میگذاشت در این میان برای اطلاع رسانی جشنواره های تخفیف و یا دوره جدید به مشکل برمیخورد مخاطبین پست مورد نظر را پیدا نمیکردند و یا اینکه برای پرداخت هزینه تخفیف های دوره ای که فقط یک ساعت به پایان مهلت بود فرصت نداشتند .

 

فواید طراحی سایت و مدیریت کمپین های تخفیف

 

زمانی خودش برای استفاده از دوره های پیشرفته در حوزه کاری خود متوجه تخفیف قابل توجهی در وب سایت یکی از اساتیدش شد که فقط نیم ساعت فرصت داشت از طریق وب سایت استادش در ساعت 11 و 45 دقیقه شب هزینه را پرداخت کرد و 10 دقیقه بعد فایلهای آموزشی در دستش بود .

این موضوع تحسین او را برانگیخت ولی متوجه شد که چه تعداد مشتری بالفعل را از دست داده و اینکه  درخواست از طریق وب سایت و پرداخت آنلاین و دریافت بلافاصله فایلهای دانلودی چقدر در ذهنیت مشتری برای برند سازی تاثیر گذار است .

علاوه بر تجربه کاری این دوست عزیز ، موارد بسیاری وجود دارد که در طی زمان ، با داشتن یک وب سایت بهمراه یک مدیر سایت ماهر بدست می آورید . در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مزایای استفاده از وب سایت :

 1. شما با دسته بندی اطلاعات در وب سایت تان متوجه می‌شوید که کدام یک از اطلاعات بیشتر مورد توجه است .
 2. میتوانید با قرار دادن ابزار چت آنلاین از درخواست های بازدیدکنندگان مطلع شوید.
 3. میتوانید کمپین های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید و بر اساس اولویت آنها را به نمایش بگذارید .
 4. میتوانید کاتالوگ های محصولات و خدمات خود را در دسته بندی های منظم قراردهید تا مخاطب ها با حداقل جستجو به آنها دسترسی پیدا کنند.

البته موارد زیادی در هنگام کار با وب سایت خود به ذهنتان میرسد که می توانید از طریق وب سایت با هزینه کمتر و سرعت بیشتری به انجام برسانید . و البته توجه به این نکته مهم است که باید یک همکاری مداوم با طراح وب سایت و مدیر سایت تان داشته باشید .

طراحی سایت

حالا مطلب مهم این است که برای طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ برای پاسخ به این سئوال کلیدی این مطلب را تا آخر مطالعه نمایید .

نکات مهم در طراحی سایت :

 1. مهمترین نکته این است که وب سایت برای استفاده مخاطبین شما طراحی میشود پس در ابتدا باید مخاطبین خود را بشناسید .
 2. دومین موضوعی که باید به آن توجه کنید چه نوع اطلاعاتی و با چه دسته بندی میخواهید به نمایش بگذارید ؟
 3. بعد از مشخص شدن موارد 1و 2 باید از طراح وب سایت خود بخواهید با توجه به آنها طرح اولیه وب سایت شما را آماده کند .
  این طرح می تواند بصورت یک طراحی ساده با دست بر روی کاغذ باشد یا یک فایل گرافیکی قابل نمایش در رایانه ( کامپیوتر) و یا حتی قالب از پیش نوشته شده و یا همان قالب آماده باشد .
 4. در طراحی قالب به دسترسی ساده مخاطب ها توجه کنید .تا کاربر مهمان به سرعت و راحتی به مطلب مورد نظر خود دست یابد .
 5. و البته در عین زیبایی گرافیکی و سهولت دسترسی در برنامه نویسی و طراحی قالب باید از قواعد بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل نیز استفاده نمود که برای رعایت این قواعد طراح سایت باید به الگوریتم های گوگل و اسرار سئو تسلط داشته باشد .

قیمت طراحی سایت :

قیمت طراحی سایت ( تعرفه طراحی سایت ) به عوامل مختلفی ربط دارد برخی از این عوامل تاثیرگذار به شرح زیر است:

 

قیمت طراحی سایت

 

 1.  قالب آماده سایت :   قالب های آمادهء زیبا و خوبی طراحی شده‌است که علاوه بر دارا بودن استاندارد‌های htmL5 و قواعد بهینه‌سازی قالب سایت ، قیمت مناسب هم دارند البته در هنگام انتخاب این قالب‌ها باید به نوع اطلاعات خود نیز توجه کنید اگر در ابتدای راه هستید و یا اینکه تازه میخواهید وارد کسب و کار اینترنتی شوید به شما پیشنهاد میکنم که از این نوع قالب‌ها استفاده نمایید .

 2.  طراحی لوگو : اگر برای کسب و کارتان نماد گرافیکی و یا همان لوگو را نداشته باشید و بخواهید به مجموعه‌ای که طراحی سایت شما را انجام میدهد بسپارید قیمت طراحی سایت شما بالاتر خواهد بود برای اطلاعات بیشتر بخش خدمات طراحی لوگو را مطالعه نمایید.

 3.  طراحی گرافیکی عناصر بصری مانند اسلایدشو و بنرهای سایت : در طراحی‌های جدید سایت از تصاویر گرافیکی و یا عکسهای ویرایش شده بسیاری استفاده میشود که البته تحقیقات نشان داده سایت‌هایی با تصاویر زیباتر جذب مخاطب بهتری دارد و اگر شما دارای این نوع تصاویر باشید. در طراحی سایت شما از آنها استفاده میشود ولی اگر میخواهید این طراحی‌ها رانیز به طراح سایت واگذار کنید در تعرفه تاثیرگذار است که بر اساس نوع گرافیک آن متفاوت است .

 4.  تعداد صفحات سایت : معمولا بین 3 تا 5 صفحه اطلاعات در حین طراحی سایت انجام می شود که این صفحات شامل صفحه درباره ما ، تماس با ما ، یک صفحه توضیح خدمات است اگر بخواهید تعداد صفحات شما بیش از این باشد باید با طراح سایت در ابتدا به توافق برسید .البته توجه کنید که محتوای این صفحات برعهده شما است .

 5.  ورود اطلاعات جدید توسط طراح سایت در طول یکسال نیز بر روی تعرفه سایت تاثیر گذار است که این افزایش به تعداد اطلاعات و حجم طراحی صفحات دارد .

 6. هاست وب‌سایت : هاستی که قرار است وب‌سایت شما در آن آپلود شود در قیمت گذاری موثر است اینکه چه میزان فضایی را اشغال میکند و اینکه مشخصات سخت‌افزای آن چقدر باشد از عوامل تاثیرگذار است .

ممکن است موارد دیگری نیز بر تعرفه ها تاثیر گذار باشد اما من طبق تجربه عواملی که بر تعرفه طراحی سایت دخالت دارد را بیان کردم .

توجه داشت باشید که عصر دیجیتال ، عصر بازاریابی نسل چهارم است که به برندسازی دیجیتال منجر میشود . در این عصر سرعت عمل بسیار مهم است به عنوان مثال اگر قبل از سال 2014 میلادی یک وب سایت طراحی میکردید بعد از یک ماه در صفحات اول تا سوم گوگل قرارداشتید اما در حال حاضر کار بسیار سخت شده و باید از مدیر وب سایت های حرفه‌ای و در برخی از موارد بیش از 3 ماه کار مداوم به این نتیجه برسید و هرچه سریعتر طراحی سایت خود را شروع کنید بهتر است .

 

 از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید سپاسگزاریم.

 

تا موفقیت با شما هستیم -گروه طراحی وب و افزایش سئو آرادین
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن