0
Style Switcher
 • 1
 • 2
 • 3

بک لینک چیست ؟ روش های ایجاد بک لینک رایگان کدامند؟ دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 , 0 نظر

در سئو سایت اصطلاح بک لینک (back link) به پیوند هایی گفته میشود که در وب سایتهای دیگر به وب سایت شما داده میشود . از نمونه قابل درک بک لینک این است که وقتی شما سفارش یک آگهی به یک وب سایت معروف مانند tv3.ir میدهید یک تصویر کوچک و یا یک متن کوتاه در آن وب سایت قرار داده میشود و هنگام کلیک موس روی آن کاربر وارد وب سایت شما میشود. این همان بک لینک است .

بک لینک ها درافزایش رتبه گوگل تاثیر زیادی دارند و هر چه تعداد این بک لینک ها زیادتر باشند رتبه گوگل نیز بهتر خواهد بود و همچنین تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما نیز بیشتر می شود . البته سئوال مهم این است که :

 1. هر بک لینک در هر سایتی باعث افزایش رتبه گوگل میشود؟
 2. و یا معیاری برای بک لینک خوب و بک لینک بد وجود دارد؟

برای پاسخ سئوالات بالا ابتدا باید ببینم چند نوع بک لینک وجود دارد؟!

بطور کلی بک لینک ها دو نوع هستند:

 1. نوعی از بک لینک که گوگل بابت آنها رتبه مثبت ویا رتبه منفی به وب سایت ما میدهد .
 2. نوع دوم آن nofollow است که این نوع باعث ارجاع کاربر به وب سایت شما می شود و هیچ امتیاز منفی یا مثبتی به وب سایت شما داده نمیشود.

 

در بک لینک نوع دوم (nofollow)  این که در چه  وب سایتی نیز ساخته شده است اهمیت چندانی ندارد. البته این نوع در افزایش بازدید وب سایت شما تاثیر گذار است و اگر هم از لحاظ بازاریابی محتوایی در سایت تان خوب عمل کرده باشید می توانید از همان بازدیدکنندگان مشتری خوب و وفادار را جذب نمایید.

بک لینک

 

بک لینک های نوع اول که باعث رتبه بندی میشود بسیار مهم هستند . چه اینکه بخواهید به وب سایتی در وب سایت خودتان یک لینک بدهید و یا برعکس . در ساختن این نوع بک لینک ها حتما باید توجه داشته باشید  وب سایتی که لینک سایت شما در آن قرار میگیرد دارای امتیاز بالا در گوگل باشند و بعنوان یک وب سایت قدرتمند شناخته شده باشند .

روش های ساخت بک لینک :

دو روش لینک سازی طبیعی و لینک سازی دستی وجود دارد که بهترین حالت لینک سازی طبیعی است

لینک سازی طبیعی :

این بک لینک ها معمولا از سوی خوانندگان و کاربران سایت شما ساخته میشوند . و این حالت زمانی رخ میدهد که شما یک مقاله و یا یک محصول مورد علاقه مخاطب را در وب سایت خودتان قرار دهید.

نمونه ای که از تجربیات خودم میتوانم برای شما بیان کنم در مورد یک وب سایت خدمات پزشکی بود یکی از خدمات مجموعه مورد نظر پیش گیری از بیماری های خاص بود پیشنهاد من به ایشان نوشتن یک مقاله جامع در مورد خواص گیاهان و نحوه مصرف آنها بود و البته از ایشان خواستم که شیوه بیان شان باید متفاوت تر از مابقی وب سایتهای مشابه باشد یعنی تا حد ممکن از کپی اطلاعات پرهیز کنند و یا اینکه اطلاعات جمع آوری شده را ویرایش نمایند و به زبان یک متخصص بازگو کنند . پس از قرار گرفتن این مقاله در وب سایت مشتری عزیزمان بعداز گذشت 3 هفته در گزارش پیشرفت مشاهده کردیم که تعداد 40 لینک بیشتر از حد انتظارمان بوده است .

پس در نوع خدمات و محصولات خود به دنبال نیاز مهم مخاطب خود باشید و در مورد آن به ارائه راهکار بپردازید .

لینک سازی دستی :

این نوع لینک سازی توسط شما و یا سئوکار وب سایت شما ساخته میشود و انرژی بیشتری را طلب میکند .

درخواست سرویس سئو

در این نوع لینک سازی موارد زیادی باید مد نظر باشد از جمله این که لینک شما جزء لینک های خوب باشد . روش های زیادی برای لینک سازی دستی وجود دارد . که در ادامه چند روش را معرفی میکنم.

روش  های رایگان لینک سازی دستی :

 1. یکی از این روشها عضو شدن در انجمن ها و شرکت در گفتگوهای مرتبط با کسب و کار شما است . پاسخ به سئوالات دیگران و ارائه راهکار از سوی شما میتواند تا حد زیادی به متخصص جلوه دادن شما کمک کند و همینطور دیگر کاربران انجمن را به همکاری با شما و بازدید از وب سایتتان ترغیب کند .
 2. روش دوم هم ارسال نظر در وب سایت هایی که از شما دعوت میکنند در مورد مطالب موجود در وب سایت شان نظر دهید . این نوع لینک ها معمولا از نوع (nofollow)   هستند که باعث ارجاع بازدیدکننده به وب سایت شما میشود. و البته یکی از وب سایت ها ، وب سایت ما یعنی سایت آرادین پرداز هزاره سوم است . و شما میتوانید همین الان نظر خودتان را ارسال کنید و بک لینک وب سایت خود را بسازید .
 3. روش سوم ساخت بک لینک دستی حضور در شبکه های اجتماعی مانند لینک دین ، پینترست ، اینستاگرام و ... می باشد توجه کنید که حتما بطور مرتب در این شبکه ها باید اطلاعات قراردهید و پویایی وب سایت خود را به کاربران نشان دهید . به خاطر بسپارید بازدیدکننده ها به یک وب سایت پویا بیشتر اطمینان میکنند .
 4. روش چهارم ساختن وبلاگ در سایتها بلاگ معروف است از جمله این وبلاگ های فارسی persianblog.ir و mihanblog.com است .

به ساخت بک لینک ها اهمیت دهید تا وب سایت شما یک ویترین در خیابان پر رفت وآمد شود. گروه بازاریابی اینترنتی آرادین در این مسیر همراه شما خواهد بود .

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کند و مفید باشد . لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید .

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن