هویت دهی به اشخاص ،محصولات و کالا با IPSP ﺳﻪشنبه, 19 دی 13960نظر

IPSP مخفف Identity of Products, Services & Persons   به مفهوم هویت دهی به محصولات ، خدمات و اشخاص است . و پروژه IPSP توسط یک گروه جوان ایرانی از سال 93 شروع شد و بالاخره در آذر ماه سال 96 رونمایی شد . 

معرفی IPSP :

همه ما حداقل یکبار نام QR Code  و تصویر آن را دیده ایم QR code  در واقع یک تصویر رمزنگاری شده است که با اسکن کردن آن (توسط دستگاههای بارکد خوان و یا اسکنر گوشی موبایل ) به اطلاعات مرتبط با یک کالا ،یک شرکت و یا یک شخص میتوان دسترسی داشت ونخستین بار توسط محققی ژاپنی ابداع شد.

 کدهای QR می‌توانند حاوی اطلاعات مربوط به آدرس اینترنتی، مشخصات تماس (به عنوان مثال برای استفاده در کارت ویزیت)، شماره تماس، پیامک یا متن باشند. در کشور ما برخی از شرکتها (معمولا شرکتهای بزرگ و یا شرکتهایی که از تکنولوژی برای پیشرفت بیشتر استفاده میکنند )از آن نیز استفاده نموده و بر روی برگه های بزرگ و کوچک تبلیغاتی استفاده میکنند اما چند درصد از مردم از آن استفاده مینمایم ؟ چرا چنین ابزار کارآمدی مورد استقبال قرار نگرفت ؟ خوب علتهای آن را میتوان در 3 مورد زیر بیان نمود :

  1. تصویر جالبی ندارند و از زیبایی صفحات تبلیغاتی میکاهند .
  2. پنل مدیریت قوی برای مدیریت اطلاعات توسط شرکت مالک آن در دسترس نیست.
  3. و مهمترین عامل اینکه سرور های تولید آن و ذخیره اطلاعات در خارج از کشور قرار دارند و چون ایران در لیست کشورهای تحریم است معمولا بعد از مدت کوتاهی QR code ی که با صرف هزینه کم یا زیاد تهیه شده و با هزینه به مراتب بالاتری در برگه های تبلیغاتی قرار گرفته غیر فعال میشود .

در این حالت برای استفاده بهینه از این تکنولوژی کارآمد به شما IPSP  یا همان QR Code ملی را پیشنهاد میکنیم که تمام موارد بالا را پوشش میدهد . 

از جمله کارایی های IPSP :

  • میتوانید تمام صفحات اجتماعی خود (آپارات ، وب سایت ، اینستا گرام ، تلگرام  و...) در یک IPSP  فعال نمایید .
  • میتوانید برای برگزاری مسابقات و یا نظر سنجی ، IPSP  خاص تهیه نمایید که بلافاصله بعد از اسکن شدن پنل دریافت اطلاعات باز شود و کاربران بعد از ورود اطلاعات مورد نظر بدون نیاز به آدرس ایمیل و یا شماره پیامک شما برایتان اطلاعات را ارسال نمایند.
  • میتوانید با آن یک درگاه اینترنتی با حساب شخصی خود تعریف کنید .

نمونه IPSP :

نمونه IPSP  یا QR code ملی ایرانیان

 

برای دریافت IPSP  خودتان و حتی مشاوره بهینه برای استفاده از آن در بخش تبلیغات و بازیابی و حتی کسب درآمد (ویژه سازمانها و شرکتهای بزرگ )از آن با ما تماس بگیرید. 

دانلود کاتالوگ IPSPنظرات

نظر خود را اضافه کنید